החלפת מערכות הסקת מים המופעלות בסולר ובחשמל במערכות קולטי שמש מתקדמות.

 

 

על אף העובדה שדודי השמש הם המצאה ישראלית ושבמדינת ישראל קיים חוק המחייב התקנה של דודי שמש בכל בניין שנבנה אחרי שנת 1980, ישנם עדיין אלפי בתי מגורים משותפים, מוסדות ציבור, בתי אבות ומתקני נופש ופנאי העושים שימוש בחשמל ובמערכות דיזל מיושנות ומזהמות לחימום מים.
בישראל השמשית והטכנולוגית ניתן להסיק יותר מהמים המשמשים לרחצה במערכות סולאריות.
לשם הדגמה: דוד חשמל ממוצע הפועל שעה וחצי ביום צורך כ-1300 קוט”ש חשמל בשנה. בניין מגורים בן 42 דירות שורף כ-18,000 ליטר סולר בשנה לצורך חימום מים בלבד. מערכות סולאריות ודודי שמש עם גיבוי חשמלי של משאבות חום הם הפתרון הרצוי לחימום מי רחצה בבתים פרטיים, משותפים ומוסדיים. מחירי הנפט הולכים ומאמירים. החלפת מערכת לחימום מים השורפת סולר היא השקעה בטוחה המחזירה את עצמה תוך זמן קצר יחסית (כשנתיים).

הקושי המרכזי של בנייני מגורים משותפים בהחלפת מערכות ישנות ומזהמות במערכת קולטי שמש הוא קבלת הסכמה מצד כל דיירי הבניין לביצוע הפרויקט. בכדי להתמודד עם הקושי אנו מציעים לועדי בתים סבסוד של עלות ההתקנה, ליווי, ייעוץ והדרכה לצורך גיוס כל הדיירים למען המטרה החשובה. לדירות ללא מערכת מרכזית שדייריהן מעוניינים להתחבר למערכת פרטית, אנו מציעים סבסוד של ההתקנה וליווי בתהליך ההתקנה מול הספק.

 

הפרויקט אינו זמין למטרות איזון פחמני